Lecznie wodą

“Sanus per aquam” głosili starożytni, doceniając lecznicze właściwości wody. Modne obecnie ośrodki SPA podchwyciły tę sentencję, wykorzystując ją w swojej nazwie. To właśnie SPA proponuje swoim klientom szeroki wachlarz zabiegów z użyciem leczniczych właściwości wody, które poprawiają kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Jednym z takich zabiegów jest hydroterapia. Polega on na zewnętrznym stosowaniu wody o odpowiedniej temperaturze lub ciśnieniu, powoduje rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca. Hydroterapię można podzielić na hydroterapię z wykorzystaniem ciśnienia hydrostatycznego wody, ciśnienia strumienia wody, a także zabiegów za pośrednictwem tkanin.

SPA w salonie urody

SPA we Wrocławiu

Nieocenione właściwości posiadają również kąpiele lecznicze. Kąpiel solankowa zawiera jod, który działa odchudzająco, natomiast zawarty w solance brom uspokaja i relaksuje. Kąpiel doktora Kneippa polega na spacerach w płytkim basenie raz z zimną, raz z gorącą wodą, zabieg ma właściwości odprężające, wzmacnia układ odpornościowy i wspomaga trawienie. Kąpiel perełkowa natomiast jest kąpielą z wykorzystaniem masażu powietrznego, w której bąble powietrzne delikatnie masują ciało. Bardzo popularna jest również kąpiel aromatyczna z dodatkiem olejków eterycznych, które w trakcie zabiegu są wchłaniane przez skórę.

Głębokie bikini bywa utrudnieniem w zabawie, dlatego warto udać się na zabiegi kosmetyczne do dobrego gabinetu kosmetycznego we Wrocławiu na odpoczynek i relaks.

Zarówno w sanatoriach jak i SPA często stosuje się bicze szkockie, które polegają na polewaniu całego ciała lub jego konkretnej części strumieniem wody. Podczas zabiegu stosowany jest natrysk deszczowy i kolczasty. Bicze stabilizują układ nerwowy, pobudzają krążenie, oddychanie i przemianę materii. Są wskazane przy nerwicach, schorzeniach ginekologicznych, otyłości, zanikach mięśniowych.