Terapia manualna - efekty

Poza standardowymi metodami leczenia i fizjoterapii, istnieją również metody alternatywne terapia manualnej oraz jej efektów działania. Niektóre z nich nie wykazują w badaniach żadnej skuteczności, jednak wiele zostało docenionych przez naukowców i lekarzy. Dobrym przykładem, jest osteopatia ginekologiczna czy stomatologiczna, a także elektroterapia czy znane od tysiącleci leczenie pijawkami.

Terapia manualna Wrocław – wykorzystanie osteopatii

Osteopatia Wrocław to holistyczna metoda podejścia do pacjenta. Specjaliści, którzy specjalizują się w osteopatii stomatologicznej czy pediatrycznej traktują organizm pacjenta jako całość. Rzecz w tym, iż skupiają się nie tylko na aspektach natury fizycznej, ale również psychicznej. Co więcej, wykorzystują oni naturalną skłonność organizmu do regeneracji. Podobnie jest w przypadku terapii manualnej we Wrocławiu https://bor-med.pl/uslugi/fizjoterapia/terapia-manualna/, którą prowadzą fizjoterapeuci zaznajomieni z zagadnieniem osteopatii. Niezależnie od tego, czego konkretnie dotyczy przedstawiony przez pacjenta problem, zajmują się oni całym jego ciałem. Gabinet fizjoterapii, w którym pracuje osteopata to miejsce, w którym świadczona jest kompleksowa pomoc. Specjalista nie tylko rozwiązuje konkretny problem, ale również jego przyczyny.

Terapaia maualna i osteopatia

Terapia manualna, czy osteopatia

Warto podkreślić, że osteopatia sama w sobie nie jest metodą terapeutyczną, lecz raczej sposobem podejścia do pacjenta. Dlatego też osteopata wykorzystuje szereg standardowych metod leczenia, łącząc je ze sobą w odpowiedni sposób. Stąd też w gabinecie osteopaty wykonywane są wszelkie rodzaju zabiegi fizykoterapeutyczne, takie jak na przykład elektroterapia. Ponadto, wielu osteopatów prowadzi hirudoterapię we Wrocławiu. Leczenie pijawkami to metoda lecznicza znana już cywilizacjom starożytnym. Wydzieliny pijawek lekarskich działają kojąco na rano, wykazują działanie przeciwzapalne, a także wspierają leczenie schorzeń reumatologicznych. Warto podkreślić, że już od dłuższego czasu leczenie pijawkami jest uznawane przez specjalistów ze świata nauki za wartościowy środek medyczny.